Το θέμα της διαρκούς απουσίας ορισμένων δημοτικών συμβούλων από τις συνεδριάσεις του Δ.Σ. έθιξε ο κ. Ν. Παπαντωνάκης στην τελευταία συνεδρίαση. «Είναι κάποιοι συνάδελφοι που έχουν να πατήσουν… χρόνια. Ας παραιτηθούν αν δεν μπορούν, να μπουν στη θέση τους κάποιοι που ίσως έχουν όρεξη και θέλουν να ασχοληθούν με τα κοινά» ανέφερε μεταξύ άλλων.
Και είναι τουλάχιστον τέσσερις οι δημοτικοί σύμβουλοι που έχουν να πατήσουν σε δημοτικό συμβούλιο από 6 μήνες έως… 2 χρόνια, αλλά την ίδια ώρα δεν παραιτούνται από τις θέσεις τους!