Το Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων ενημερώνει τους κατόχους αδειών χρήσης ύδατος, ότι σύμφωνα με το άρθρο 6 παρ. 4 της ΚΥΑ 146896/14, όπως ισχύει, η διάρκεια ισχύος όλων των αδειών χρήσης ύδατος που εκδόθηκαν μετά το 2005 σύμφωνα με την εκάστοτε ισχύουσα διάταξη, παρατείνεται αυτοδίκαια έως το έτος 2022. Επομένως δεν απαιτείται στην παρούσα φάση η κατάθεση αίτησης εκ μέρους των χρηστών για την ανανέωση των εν λόγω αδειών.
Αυτοδίκαιη παράταση ισχύος αδειών χρήσης ύδατος
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)