Αυξημένη κατά 8,47% σε σχέση με πέρυσι, παρά το γεγονός ότι το φαράγγι ήταν κλειστό για δύο ημέρες λόγω του καύσωνα, ήταν τον Ιούνιο η κίνηση των επισκεπτών στο φαράγγι της Σαμαριάς. Σύμφωνα με στοιχεία που έδωσε σήμερα στη δημοσιότητα η Διεύθυνση Δασών Χανίων, τον Ιούνιο του 2017 διέσχισαν το φαράγγι 22.211 επισκέπτες. Το αντίστοιχο διάστημα του 2016 το φαράγγι είχαν διασχίσει 20.329 επισκέπτες.
Αυξημένη η κίνηση των επισκεπτών στο φαράγγι της Σαμαριάς
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)