Σε αγωγή κατά του ΔΟΚΟΙΠΠ προχωρά ο Δήμος Χανίων. Συγκεκριμένα, στην Νομική Υπηρεσία του Δήμου Χανίων έχει δοθεί εντολή να ασκήσει αναγνωριστική αγωγή προκειμένου ο Δήμος να αναγνωριστεί ως ο μοναδικός κάτοχος του ακινήτου που στεγάζονται οι αποθήκες του Δήμου στην οδό Κύπρου.
Τα “Χ.ν.” επικοινώνησαν με την αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής κα Ελένη Ζερβουδάκη, η οποία ανέφερε πως πρόκειται για απόφαση καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα προκειμένου ο Δήμος Χανίων να αποκτήσει τον τίτλο ιδιοκτησίας του ακινήτου ώστε να προχωρήσει η μετατροπή του σε χώρο κοινωνικής αλληλεγγύης.
Αγωγή του Δήμου στον Δ.Ο.ΚΟΙ.Π.Π.
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)