Με την κατάθεση του πέμπτου συνηγόρου υποστήριξης της κατηγορίας και στη συνέχεια των συνηγόρων υπεράσπισης συνεχίζεται σήμερα στο Μικτό Ορκωτό Εφετείο Κρήτης η εκδίκαση της υπόθεσης για το διπλό φονικό στα Ανώγεια τον Μάιο του 2020.
Υπενθυμίζεται ότι στις 28 Απριλίου η Εισαγγελέας έδρας είχε προτείνει όπως και πρωτόδικα την καταδίκη του Μανώλη Καλομοίρη. Οι αγορεύσεις των συνηγόρων αναμένεται να ολοκληρωθούν σήμερα και την Πέμπτη να υπάρξει η απόφαση του δικαστηρίου.
Αγορεύσεις δικηγόρων στη δίκη για το διπλό φονικό στα Ανώγεια
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)