Άλυτα παραμένουν πολλά προβλήματα στον Πύργο Ψηλονέρου, τα οποία είχε επισημάνει η Ένωση Τουριστικών Καταλυμάτων νομού Χανίων.
Σύμφωνα με νέα ανακοίνωσή της που υπογράφει ο πρόεδρος Ι. Κοκουράκης, «μόνο σε ότι αφορά τις λάμπες φωτισμού υπήρξε ανταπόκριση, όλα τα άλλα παραμένουν, ενώ η τουριστική περίοδος πλησιάζει στην αιχμή της».
Παράλληλα, σύμφωνα με την Ένωση, «έχει ανακύψει νέο πρόβλημα με την δυσοσμία που αναδίδεται τις βραδινές ώρες από τον Βιολογικό καθαρισμό λυμάτων». Η Ένωση ζητά από τον δήμαρχο Πλατανιά να επιληφθεί προσωπικά των θεμάτων «για να μην υποβαθμίζεται η περιοχή που αποτελεί χρυσή εφεδρεία στην τουριστική ανάπτυξη του Δήμου».
Άλυτα προβλήματα στον Πύργο Ψηλονέρου
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)