Αναζήτηση λύσεων σε θέματα σχολικής στέγης έγινε σε μια ακόμα συνάντηση που κάλεσε προ ημερών η Ενωση Γονέων Δήμου Χανίων. Οπως επισημαίνει η Ενωση Γονέων σε ανακοίνωσή της, επικροτεί τις πρόσφατες ανακοινώσεις Βάμβουκα για την ανέγερση 8 σχολείων στον Δήμο, καθώς όπως αποτυπώθηκε από τις τοποθετήσεις όλων στην πρόσφατη συνάντηση, αποτελεί κοινή διαπίστωση η έλλειψη σχολικών χώρων.
Αλυτο πρόβλημα η σχολική στέγη στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)