Από το Τμήμα Γραμματείας της Διεύθυνσης Διοικητικού-Οικονομικού της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων ανακοινώνεται ότι:
Οι αιτήσεις των φυσικών ή νομικών προσώπων για την χορήγηση άδειας απόκτησης εμπράγματων ή ενοχικών δικαιωμάτων σε ακίνητα περιοχής χωρικής αρμοδιότητας Περιφερειακής Ενότητας Χανίων, σύμφωνα με τις δ/ξεις των άρθρων 29 & 32 του ν. 1892/90 «για τον εκσυγχρονισμό και την ανάπτυξη και άλλες διατάξεις», στο εξής θα παραλαμβάνονται και θα διεκ- περαιώνονται από το Τμήμα Γραμματείας της Δ/νσης Διοικητικού-Οικονομικού της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων, Πλατείας Ελευθερίας 1, 1ος Όροφος, αντί της Δ/νσης Αγροτικής Οικονομίας & Κτηνιατρικής της ΠΕΧ (Πληροφορίες Αργυρώ Σολανάκη τηλ. 2821340162, ή 2821340165)
Αλλαγή αρμοδιοτήτων στην Αντιπεριφέρεια
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)