Ο Εμπορικός Σύλλογος Χανίων, η ΚΕΠΠΕΔΗΧ-ΚΑΜ & τα εμπορικά καταστήματα των οδών Περίδου και Αρχοντάκη, διοργανώνουν από κοινού Ανοιχτές Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις.
Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει ως εξής:
•Οδός Περίδου την Τετάρτη 20 Δεκέμβρη στις 6:30μμ. Ζωντανή Ελληνική Έντεχνη & Ροκ Μουσική με το συγκρότημα του Μάνου Τρυπιά. Μεγάλες Εκπτώσεις στα καταστήματα της οδού. Πλούσια κεράσματα! – κοψίδια – καλό κρασί – ζεστή μαλοτήρα .
•Οδός Αρχοντάκη την Πέμπτη 21 Δεκέμβρη στις 6:00μμ. Ζωντανή Ελληνική Έντεχνη & Ροκ Μουσική με το συγκρότημα του Μάνου Τρυπιά Γλυκά κεράσματα & εικαστικό δρώμενο για παιδιά. – ζεστή μαλοτήρα – ζεστό κρασί .
Σε ανακοίνωσή του, ο εμπορικός σύλλογος σημειώνει πως «και στις δύο εκδηλώσεις, συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διαρκείας, κλινοσκεπάσματα και είδη προσωπικής υγιεινής για τους πλημμυροπαθείς της Μάντρας Αττικής. Σας περιμένουμε όλους!».