Η Πρωτοβουλία ενάντια στη Ξενοδοχοποίηση των Μνημείων στο λόφο Καστέλι, καλεί σε σύσκεψη φορέων και πολιτών σήμερα στις 8 μ.μ. στο ΤΕΕ προκειμένου να υπάρξει ενημέρωση για τις ενέργειες που έγιναν από την προηγούμενη Παρασκεύη, να πλαισιωθούν οι ομάδες εργασίας και να προγραμματιστούν οι επόμενες δράσεις.
«Τα μνημεία και η ιστορία δεν εκποιούνται», διαμηνύει η Πρωτοβουλία στην ανακοίνωσή της.
Ανοιχτή σύσκεψη για τον λόφο Καστέλι
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)