Λίγες ημέρες μετά το περιστατικό με τα νεκρά σκυλιά, ένα ακόμη άσχημο περιστατικό σημειώθηκε στα Κεραμειά και συγκεκριμένα στο Κατοχώρι.
Όπως αναφέρει αναγνώστης των “Χ.ν.”, βρήκε την παλιά κληματαριά του σπιτιού του κομμένη, ως πράξη “αντεκδίκησης” όπως υποστηρίζει ο ίδιος, μετά από καταγγελία που έκανε λίγες μέρες πριν για παράνομη βόσκηση στην περιοχή.
Άσχημες καταστάσεις που προκαλούν προβληματισμό.
Παντοτε ζηλιάρηδες, μισαλλόδοξοι και μοχθηροί οι “Χανιώτες” με ροπή στο να καταστρέφουν (ο,τι δεν ειναι “δικό τους”) αντί να δημιουργούν. Οταν ομως ολοι (Νομοθετική, Εκτελεστική και Δικαστική εξουσία) μαζί και οι Δημοσιογράφοι προστατεύουν αντι να δείχνουν τους ανηθικους / εγκληματίες, δε προκειται τίποτε να διορθωθεί.
Μάρκος Δασκαλάκης
(Χανιώτης)