Υπογράφηκε χθες από τον δήμαρχο Πλατανιά κ. Μαλανδράκη Ιωάννη και τον εκπρόσωπο της εταιρείας “ΑΝΤ CONSTRUCTIONS ENGINEERING GP” κ. Νικόλαο Ταμπακόπουλο, η σύμβαση του έργου “Αποκατάσταση παλαιάς παραδοσιακής οικίας στη Δ.Ε. Κολυμπαρίου Δήμου Πλατανιά», προϋπολογισμού δημοπράτησης 200.000,00€. Το έργο (που χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια) αφορά την αναπαλαίωση κατοικίας, ιδιοκτησίας του Δήμου στον οικισμό Γριμπιλιανά της Δ.Ε. Κολυμπαρίου, ώστε να γίνει χώρος έκθεσης ειδών λαϊκής κληρονομιάς.
Αποκατάσταση παραδοσιακής οικίας στον Πλατανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)