Η πιθανότητα μεταγραφής για τον Πλατανιά, όταν απομένει ακόμη ένα τελευταίο δεκαήμερο μέχρι τη λήξη της σχετικής διορίας, δείχνει να απομακρύνεται. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει στον ορίζοντα κάτι συγκεκριμένο και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο Πλατανιάς θα πορευτεί στη συνέχεια του πρωταθλήματος και μέχρι το τέλος της περιόδου με τους παίκτες που έχει στη διάθεση του.
Σε κάποια στιγμή είχε διαφανεί ότι θα μπορούσε να γίνει κάποια προσθήκη ειδικότερα στην επίθεση, μια γραμμή που η ομάδα τουλάχιστον στα εκτός έδρας παιχνίδια έχει δείξει να αντιμετωπίζει δυσκολίες και ουσιαστικά δεν σκοράρει, από την άλλη φαίνεται ότι δεν είναι αυτή τη στιγμή στο πλάνο να συμβεί κάτι τέτοιο.
Προφανώς, το θέμα έχει να κάνει και με το οικονομικό σκέλος, με τον Πλατανιά όπως έχουμε σημειώσει να έχει να διαχειριστεί τις πρόσφυγες που έχουν προκύψει μέχρι σήμερα από την περασμένη περίοδο.