Ανοδος στον τουρισμό από Σκανδιναβικές χώρες αναμένεται φέτος στα Χανιά. Οπως επισήμανε μιλώντας στα “Χανιώτικα νέα” η εμπορική διευθύντρια στον τουριστικό οργανισμό Apollo Der Touristic Nordic, Νίνα Χόρνεβαλ, με την ευκαιρία της εκδήλωσης βράβευσης ξενοδοχείων. Φέτος η αύξηση σε σχέση με πέρυσι σε αφίξεις από σκανδιναβικές χώρες υπολογίζεται στο 30%.
Αύξηση Σκανδιναβών τουριστών επίκειται στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)