Το ατύχημα που σημειώθηκε με την ανατροπή της νταλίκας που κουβαλούσε το σκάφος στον δρόμο του Βλητέ είχε ως συνέπεια ο ΔΕΔΔΗΕ να χρειαστεί να διακόψει την ηλεκτροδότηση για περίπου 1 ώρα νωρίς το πρωί. Ο λόγος ήταν ότι ο γερανός που κατέφθασε στο σημείο για να αντιμετωπιστούν οι συνέπειες του ατυχήματος δεν μπορούσε να δουλέψει καθώς ήταν κοντά σε καλώδια του ρεύματος. Έτσι ο ΔΕΔΔΗΕ διέκοψε την ηλεκτροδότηση για την αποφυγή κάποιου ατυχήματος. Από τη διακοπή επηρεάστηκε η νοτιοδυτική περιοχή του Ακρωτηρίου και συγκεκριμένα τα Κουνουπιδιανά, ο Βλητές, ένα τμήμα της Σούδας κ.α.
Χωρίς ρεύμα λόγω του ατυχήματος στο Βλητέ
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)