Κύριε διευθυντά
παρακολουθούμε συχνά τις παραστάσεις που δίδονται στο Metropolitan Opera της Νέας Υόρκης, που μεταδίδονται μέσω δορυφορικού Συστήματος και προβάλλονται στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής της Μεσογείου (Κ.Α.Μ.) πρόσφατα η opera Toska του Puccini.
Είναι ένα αξιόλογο καλλιτεχνικό γεγονός για τα Χανιά. Δυστυχώς στην θαυμάσια αίθουσα του Κ.Α.Μ. όπου γίνεται η προβολή τους χειμερινούς μήνες δεν υπάρχει θέρμανση.
Κύριε διευθυντά,
όταν πηγαίνει κάποιος να παρακολουθήσει μια τέτοια παράσταση, και πληρώνει και ένα όχι ευκαταφρόνητο εισιτήριο μήπως θα έπρεπε στον χώρο όπου γίνεται η προβολή να υπάρχει μια στοιχειώδης θέρμανση;
Μήπως κάποιος αρμόδιος θα μπορούσε να το σκεφθεί;
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία
Ι.Ε. Σταθάκης