«Η ιστορία γράφεται από τους παρόντες, όχι τους απόντες» σημειώνει ο αντιπρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, Δημήτρης Παπαδημούλης σε ανάρτησή του στο Twitter, στην οποία αναφέρει αναλυτικά πως «θα είμαστε παρόντες στην εκδήλωση που οργανώνουν σήμερα οι Ευρωσοσιαλιστές. Γιατί, η προγραμματική συνεργασία των προοδευτικών δυνάμεων, κόντρα στον νεοφιλελευθερισμό και την Ακροδεξιά, είναι μονόδρομος. Η ιστορία γράφεται από τους παρόντες, όχι τους απόντες».
Δ. Παπαδημούλης: Η ιστορία γράφεται από τους παρόντες, όχι τους απόντες
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)