Τρίτη, 16 Ιουλίου, 2024

Δεν τα κατάφεραν οι Μικτές στο Ηράκλειο

Το Ηράκλειο αναδείχτηκε νικητής και στα δύο παιχνίδια που έγιναν χθες στο γήπεδο του Αλμυρού, κερδίζοντας σε Παίδες (Κ14) και Νέους (Κ16) τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Χανίων. Στα Κ14 επικράτησε με σκορ 3-2, ενώ στα Κ16 νίκησε με 2-0.
Το πιο ενδιαφέρον ματς ήταν αυτό των Παίδων, με τα Χανιά να ισοφαρίζουν δύο φορές στο σκορ με τους Πλανάκη στο 5ο λεπτό και Σταματάκη στο 67ο. Τελικά, το Ηράκλειο πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό (70′, τα ματς διαρκούν 70 λεπτά) με τον Καλαϊτζάκη. Το 1-0 και το 2-1 για το Ηράκλειο είχαν πετύχει οι Ντίσα (1′) και Διβάνης (58′).
Κ14 Ηράκλειο (Αντ. Φράγκακης): Δροσατάκης, Κρασανάκης, Σαντοριναίος, Γεωργακάκης, Κώτης, Καρανδινός, Κουτσουπιάς (50’ Διβάνης), Ζαχαριουδάκης, Ντίσα (60’ Πακιουφάκης), Κακουλάκης (55’ Καλαϊτζάκης), Κοντάκης.
Κ14 Χανιά (Γ. Μουριζάκης): Χατζηδάκης, Ζυμβραγουδάκης, Σκοπελίτης, Πλανάκης, Καλαμαράκης, Πενταράκης, Γεωργιακάκης (51’ Κοτζαμιχάλης), Φούσα, Λαδάς, Μπραουδάκης, Θανάσιος (55’ Σταματάκης).
ΟΙ ΝΕΟΙ
Το ματς των Νέων κρίθηκε στο β’ ημίχρονο για το Ηράκλειο χάρη στα γκολ των Ζηδιανάκη στο 61′ και του Παχάκη στο 68′.
Κ16 Ηράκλειο (Ι. Χατζησεβαστός): Ψιμόπουλος, Μαρκατάτος, Ματαλιωτάκης, Παχάκης (70’ Γωνιωτάκης), Καρδουλάκης, Βασιλάκης, Ανδρουλάκης (60’ Τσαμαντιώτης), Ζηδιανάκης (70’ Κουτεντάκης), Σταυρουλάκης (50’ Θεοδωράκης), Λιανέρης, Αναστασιάδης (70’ Βλαχάκης).
Κ16 Χανιά (Γ. Ριτζάκης): Ζαχαράκης, Ανδρουλάκης, Νικολιουδάκης (72’ Πρωτοπαπαδάκης), Πατελάκης, Αποστολάκης, Μυφτάρι, Αθανασάκης, Φανδριδάκης (66’ Κουτσοκολάκης), Γιακουμάκης (70’ Τριφίλλης), Κρεμασμενάκης, Μπερικάκης.