Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Χανίων ενημερώνει ότι την Πέμπτη από ώρα 8:30 π.μ. έως 3:00 μ.μ., θα πραγματοποιηθεί διακοπή νερού στην περιοχή από Βαρυπέτρου – Μυλωνιανά – Λυγιδέ – μέχρι τη Μονή της Αγίας Κυριακής της Δημοτικής Ενότητας Θερίσου.
Η διακοπή θα πραγματοποιηθεί για τις αναγκαίες εργασίες στο αντλιοστάσιο της Αγιάς που στέλνει νερό στη Δεξαμενή Βαρυπέτρου, στην παραπάνω περιοχή.
Στη σχετική ανακοίνωση σημειώνεται ότι η διακοπή είναι πιθανό να περιορισθεί χρονικά, σε περίπτωση που οι εργασίες ολοκληρωθούν νωρίτερα, επομένως όλο αυτό το διάστημα τα δίκτυα ύδρευσης θα θεωρούνται υπό πίεση.
Διακοπή νερού στο Βαρύπετρο
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)