Πέμπτη, 18 Ιουλίου, 2024

Δύο στα δύο οι Μικτές στο Λασίθι

Το δύο στα δύο έκαναν χθες στην Κριτσά οι Μικτές ομάδες Παίδων (Κ14) και Νέων (Κ16) της ΕΠΣ Χανίων, επικρατώντας με το ίδιο σκορ (4-0) των αντίστοιχων από το Λασίθι για την 3η αγωνιστική.
Η μεν Κ14 συνεχίζει έτσι να είναι μαζί με το Ηράκλειο στην 1η θέση (με 7β.), ενώ η Κ16 φτάνει τους 4 βαθμούς και είναι πίσω από Ηράκλειο (7β.) και Ρέθυμνο (6β.).

Η Κ16
Σημειώνοντας ένα γκολ στο α’ μέρος και τρία ακόμα στην επανάληψη, η Κ16 είχε εύκολο έργο απέναντι στο Λασίθι.
Το 0-1 πέτυχε ο Μπερικάκης στο 23′ ενώ το 0-2 σημείωσε ο Πατελάκης στο 70′. Τα άλλα δύο τέρματα πρόσθεσε στο 78′ και το 80′ ο Αθανασάκης.

ΕΠΣΧ (Γιώργος Ριτζάκης): Ζαχαράκης, Πατελάκης, Ταγιάρι, Νικολιουδάκης, Ανδρουλάκης, Μυφτάρι, Γκολόση (67′ Αποστολάκης), Κρεμασμενάκης (70′ Κουτσοκολάκης), Αθανασάκης, Μπερικάκης (70′ Αναστασόπουλος), Γιακουμάκης (60′ Φανδριδάκης)

Η Κ14
Ο αγώνας για την Κ14 της ΕΠΣΧ κρίθηκε από πολύ νωρίς, αφού μέχρι το 4ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 0-2 και μέχρι το 20′, 0-3, χάρη στα γκολ των Γεωργακάκη και τα δύο επόμενα του Λαδά. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 65′ ο Πιπεράκης.
ΕΠΣΧ (Γιώργος Μουριζάκης): Χατζηδάκης (36′ Βουλγαράκης), Ζυμβραγουδάκης (36′ Καραμανώλης), Σκοπελίτης, Πλανάκης, Καλαμαρίδης, Φούσα, Λυμπεράκης (36′ Παπαδόπουλος), Λαδάς (51′ Πιπεράκης), Μπραουδάκης (44′ Κοτζαμιχάλης), Θανασιός (36′ Μιχαηλάκης), Γεωργακάκης (44′ Πολιτάκης)