Δράση ευαισθητοποίησης σε θέματα ανθρωπίνων δικαιωμάτων και Κοινωνικής Αλληλεγγύης θα πραγματοποιηθεί, όπως ανακοίνωσε το Σωματείο ΑμεΑ Χανίων, σε συνεργασία, Δήμου Χανίων, εκπαίδευσης και άλλους φορείς, με αφορμή την εθνική και παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία, αύριο από τις 6 μ.μ. έως τις 9 μ.μ. στο Δημοτικό κήπο Χανίων. Το Σωματείο ΑμεΑ Χανίων συμμετέχει στην εν λόγω δράση με έντυπο υλικό. Οπως αναφέρεται στην ανακοίνωση, «τα ΑμεΑ των SPECIAL OLYMPICS παρακαλούνται να φορούν και τις μπλούζες τους. Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει διάφορες δράσεις».
Δράση ευαισθητοποίησης στον Δημοτικό Κήπο
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)