Δράση “Σώστε την παραλία- Σταματήστε την καταστροφή” πραγματοποιεί ο Σύλλογος Προστασίας Περιβάλλοντος Σταυρου (S.E.A) την Παρασκευή 4 Αυγούστου στις 8.30 το πρωί.
Η δράση θα λάβει χώρα κοντά στην καντίνα Sunset στην “Παχιά Αμμο”. Οι μετέχοντες με πετσέτες θαλάσσης θα σχηματίσουν πάνω στην άμμο ένα τεράστιο “SAVE THE BEACH” , ενώ ένα drone φωτογραφίσει και θα τραβήξει βίντεο της διαμαρτυρίας. Στόχος της δράσης να δηλωθεί η πλήρη αντίδραση στην κατασκευή του αντλιοστασίου λίγα μέτρα από τη θάλασσα. Οι μετέχοντες καλούνται να προσέλθουν… με τις πετσέτες τους!
Δράση “Σώστε την παραλία” στον Σταυρό
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)