Ενας παλιός ποδοσφαιριστής αλλά και προπονητής ιδιαίτερα αξιόλογος και αγαπητός ο Μανώλης Σεϊμένης έφυγε ξαφνικά από κοντά μας και κηδεύεται σήμερα στις 11:00 στον Ι.Ν. Αγ. Λουκά. Προερχόμενος από την Ιωνία, είχε αγωνιστεί την δεκαετία του ’90 στον Παγχανιακό και επί σειρά ετών στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών στον οποίο είχε διατελέσει για ένα διάστημα και προπονητής. Απόφοιτος γυμναστικής Ακαδημίας ζούσε εδώ και χρόνια εκτός Κρήτης ενώ ήταν γνωστός και για τα “πράσινα” αισθήματα του.
Παράκληση της οικογένειας αντί στεφάνων οι δωρεές να κατατεθούν υπέρ του Εθελοντικού μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Μέριμνας και Προστασίας Μητέρας και Παιδιού “Κιβωτός του Κόσμου”. Από την αθλητική στήλη των “Χ.ν.” τα θερμά μας συλλυπητήρια στους οικείους του. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει…