Το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Χανίων φιλοξενεί την εικαστική έκθεση του Νικολάου Σ. Μπλαζάκη: “Ένα Βασίλειο από Σιλικόνη”-“A Kingdom made of Sea-likon”, με δημιουργήματα εμπνευσμένα από τον βυθό της θάλασσας, φιλοτεχνημένα από σιλικόνη, στο Γιαλί Τζαμί, Ενετικό λιμάνι Χανίων, από τις 8 έως και τις 14 Αυγούστου, καθημερινά από τις 10 π.μ. έως τις 2 μ.μ. και από τις 6 μ.μ. έως τις 11 μ.μ..
Είσοδος ελεύθερη.