Εικόνες εγκατάλειψης αλλά και επικίνδυνες συνάμα είναι εκείνες που αντικρίζει ο κάθε πολίτης που περνάει περιμετρικά της ανατολικής Τάφρου.
Όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες, σπασμένα κάγκελα, λιμνάζοντα νερά, λακκούβες και σκουπίδια συνθέτουν ένα σκηνικό που δεν κοσμεί το κέντρο των Χανίων.
Μία μικρή… λίμνη έχει δημιουργηθεί στο πάρκινγκ
1 από 2
Ενα μεγάλο κομμάτι από τα κάγκελα έχει σπάσει και έχει τοποθετηθεί στο παρκινγκ.
Από την μία ελλοχεύει κίνδυνος για τους πεζούς που περπατάνε στο πεζοδρόμιο από την άλλη τα σπασμένα κομμάτια είναι πιθανό να πέσουν πάνω σε κάποιο παρκαρισμένο αυτοκίνητο.
Αριστερά μία τρύπα που έχει καλυφθεί με ένα… προφυλακτήρα προκειμένου να αποφευχθεί τραυματισμός κάποιου πεζού και από την άλλη ένα μία βάση (σπασμένης) πινακίδας η οποία ουσιαστικά δεν στηρίζεται πουθενά και δεν εξυπηρετεί κανέναν σκοπό πέρα από το να είναι επικίνδυνοι για τους πολίτες που παρκάρουν τα αυτοκίνητά τους
1 από 3
Σπασμένα κάγκελα με πρόκες και κομμάτια ξύλων να προεξέχουν.