Η Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, ο Δήμος Χανίων, ο Δήμος Κισσάμου, η Ένωση Πνευματικών Δημιουργών Χανίων ο Σύλλογος Προβολής Κισσάμου «Η Γραμπούσα» και η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Κισσάμου, προσκαλούν στην εκδήλωση με θέμα: «Η Αμπελοκαλλιέργεια στη Δυτική Κρήτη. Η ποικιλία του «ρωμέικου». Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Αυγούστου 2018 & ώρα 8.30 μ.μ., στο ενετικό λιμάνι Χανίων (πλατεία Γιαλί Τζαμισί). Στην εκδήλωση θα μιλήσουν οι Ανδρέας & Γιάννης Πνευματικάκης, εκπρόσωποι της Οινοποιίας “Πνευματικάκη”, ενώ θα ακολουθήσει παραδοσιακή μουσική από τους: Νίκο Χαρχαλάκη βιολί, Γιάννη Παπαδάκη λαούτο και παραδοσιακοί χοροί από τα μέλη του Μορφωτικού και Πολιτιστικού Συλλόγου, “Ο ΓΗΓΕΝΗΣ”.