Η Εταιρεία Κρητικών Σπουδών εγκαινιάζει τις θερινές εκδηλώσεις της με ένα Αφιέρωμα στην Υγεία, λόγω πανδημίας. Η εκδήλωση θα γίνει ζωντανά στον αύλειο χώρο του Ιδρύματός, στον Πύργο Αλικιανού, με αυστηρή τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής, την Τετάρτη, 23 Ιουνίου και ώρα 19.00. Το αναλυτικό πρόγραμμα: 19.00΄: Γιάννης Σκαράκης, Γενικός οικογενειακός γιατρός. Απολογισμός της πανδημίας – Προοπτικές – Άλλες ασθένειες που απειλούν την υγεία μας 19.30΄: Μιλτιάδης Μαρκάτος, Πνευμονολόγος. Λοιμώξεις – Covid 19 20.00΄: Χαράλαμπος Κουρούσης, Ογκολόγος. Νεοπλάσματα. Νεότερα δεδομένα 20.30΄: Συζήτηση.
Εκδήλωση για την πανδημία στον Πύργο Ψηλονέρου
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)