Ο Σύλλογος διδασκόντων του ΕΠΑΛ Κισσάμου, προσκαλεί σε εκδήλωση για την επέτειο εξέγερσης του Πολυτεχνείου, την Παρασκευή στις 10 το πρωί στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημαρχείου Κισσάμου.
Στην εκδήλωση θα τιμηθεί ο αγωνιστής του αντιδικτατορικού αγώνα και της εξέγερσης του Πολυτεχνείου Νίκος Ρεβελάκης, ο οποίος διετέλεσε πρόεδρος των τομογράφων (ΕΜΠ) και συνελήφθη πολλές φορές και βασανίστηκε επί χούντας. Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης θα ερμηνευθούν τραγούδια που συνδέθηκαν με την εξέγερση από τους μουσικούς:
• Νεκτάριο Δασκαλάκη (κρουσά)
• Γιάννη Κόχλερ (κιθάρα/τραγούδι)
• Γιάννη Χαρτζουλάκη (κιθάρα)
• Γιάννη Χορευτάκη (κιθάρα /μπουζούκι)
• Βασίλη Καρεφυλάκη (λύρα / τραγούδι)
• Νίκο Μαργαριτάκη (μπουζούκι / τραγούδι)
• Γιώργο Χαχλάκη (τραγούδι)
• Χριστόφορο Χριστοφοράκη (κιθάρα / τραγούδι).
Την επιμέλεια/παρουσίαση της εκδήλωσης θα έχει ο Θεόδωρος Πετρόπουλος.
Εκδήλωση για το Πολυτεχνείο από το ΕΠΑΛ Κισσάμου
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)