» Σε χαμηλότερα επίπεδα από πέρυσι κινήθηκε η φετινή εκπτωτική περίοδος. Σύμφωνα με την Εθνική Συνομοσπονδία Ελληνικού Εμπορίου (ΕΣΕΕ) τα κέρδη από τις εκπτώσεις ήταν ελάχιστα και δεν ανακούφισαν καθόλου την αγορά. Σε περίοδο κρίσης λογικό είναι το κάθε νοικοκυριό να μειώνει τα περιττά έξοδα, ωστόσο, μην ξεχνάμε ότι πρέπει να στηρίζουμε τις τοπικές επιχειρήσεις γιατί έτσι βοηθάμε την ανάκαμψη της τοπικής οικονομίας. Και αυτό είναι ιδιαίτερα σημαντικό.