Η Απεργία – Αποχή που έχει κηρύξει η ΕΛΜΕ Χανίων από κάθε διαδικασία που συνδέεται με την αξιολόγηση, συνεχίζει να είναι σε ισχύ, όπως γνωστοποίησε η ίδια προς ενημέρωση εκπαιδευτικών. Όπως αναφέρει: «Αποστέλλουμε τη Δήλωση που μπορούν ενυπόγραφα οι εκπαιδευτικοί να καταθέσουν στη διεύθυνση της σχολικής μονάδας που υπηρετούν (σε περίπτωση που έχουν κινηθεί τέτοιες διαδικασίες), ώστε να θεωρηθούν συμμετέχοντες στην Απεργία – Αποχή και να εξαιρεθούν. Σε περίπτωση που αυτή η δήλωση έχει ήδη κατατεθεί σε προηγούμενο χρόνο, δεν χρειάζεται ανανέωση».
ΕΛΜΕ Χανίων: Συμμετοχή σε αποχή από κάθε είδους αξιολόγηση
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)