Την ενεργοποίηση της περιοχής Α του Πεδίου Βολής Κρήτης στις 5 και 6 Ιουλίου από ώρα 04.00 μέχρι δύσεως ηλίου ανακοίνωσε το Κεντρικό Λιμεναρχείο Χανίων. Επίσης, ήδη έχει ανακοινώσει δραστηριότητα με πυρά στο πεδίο βολής “Καράβια” στις 26-29 Ιουνίου καθημερινά από 05.00 έως 12.00. Όπως αναφέρεται στην σχετική ανακοίνωση «παρακαλούνται οι Πλοίαρχοι – Κυβερνήτες, οι ναυτικοί πράκτορες των σκαφών οι ναυταθλητικοί και αλιευτικοί σύλλογοι να αποφύγουν την διέλευση από την εν λόγω θαλάσσια περιοχή».
Ενεργοποίηση πεδίου βολής
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)