Ενηµερωτική εκδήλωση για τη δηµιουργία Κοινωνικών επιχειρήσεων θα πραγµατοποιηθεί στο Εµποροβιοµηχανικό Επιµελητήριο Χανίων, την Τετάρτη 17 Απριλίου στις 6 το απόγευµα.
Την εκδήλωση οργανώνει η Περιφέρεια Κρήτης και η Περιφερειακή Αναπτυξιακή Εταιρεία Κρήτης ΑΕ στο πλαίσιο του έργου: «Λειτουργία Περιφερειακού Μηχανισµού Στήριξης και Ανάπτυξης της Κοινωνικής Επιχειρηµατικότητας στην Περιφέρεια Κρήτη», σε συνεργασία µε την ΕΤΑΜ ΑΕ.
Ανάλογες εκδηλώσεις θα πραγµατοποιηθούν και στην υπόλοιπη Κρήτη.
Ενηµερωτική εκδήλωση για Κοινωνικές Επιχειρήσεις, στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)