Ο προστάτης των οδηγών Aγιος Χριστοφόρος, παράπλευρα του κεντρικού δρόμου από και προς τις Βουκολιές, στο “Πάρκο Τροχαίων Ατυχημάτων Χρήστου Πολέντα” με τον περικαλλή Ιερό Ναό που είναι αφιερωμένος στη χάρη του αγίου εορτάστηκε χθες το πρωί με πανηγυρική Θεία Λειτουργία.
Για την εορτή και τις αφίσες που κρατούσαν στα χέρια τους όσοι παραβρέθηκαν, ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Συλλόγου Αρωγής Οικογενειών Θυμάτων Τροχαίων Δυστυχημάτων κ. Σταύρος Πολέντας ανέφερε ότι από προχθές ο Σύλλογος έγινε μέλος του Παγκόσμιου Συμβουλίου Οδικής Ασφάλειας και έλαβε μικρές αφίσες με μηνύματα.