Πριν από δύο χρόνια, μετά από πολλές περιπέτειες είχαν γκρεμιστεί μια σειρά από αυθαίρετες κατασκευές στην περιοχή του Μπάλου. Το κόστος της κατεδάφισης που έγινε από εργολάβο και πλήρωσε το κράτος, θα κοινοποιηθεί όπως μαθαίνουμε αυτές τις ημέρες από τις αρμόδιες υπηρεσίες στους ιδιοκτήτες των παραπηγμάτων και στη συνέχεια θα μεταβιβαστεί στην Εφορία για είσπραξη. Το πρόστιμο που επιβλήθηκε δεν είναι το μεγαλύτερο που προβλέπεται για αυτές τις περιπτώσεις, αλλά τους ιδιοκτήτες περιμένουν και μια σειρά από πρόστιμα που αυτή τη φορά επιβάλλονται από την Κτηματική Υπηρεσία!