Εθελοντική δράση για τους άστεγους των Χανίων θα γίνει το Σάββατο στις 7 το απόγευμα στην πλατεία της Δημοτικής Αγοράς.
Πρόκειται για την δράση “κανένας μόνος του στο κρύο ” στην οποία καλεί η Εθελοντική Ομάδα Αλληλεγγύης Χανίων “Βοήθα με να μπορώ”. Η δράση έχει πραγματοποιηθεί ήδη στη Λάρισα.
Στην σχετική ανακοίνωση της εθελοντικής ομάδας αναφέρεται ότι: «την 1 Δεκέμβρη και ώρα 19:00 το απόγευμα στη δημοτική αγορά των Χανίων ντύνουμε και εμείς τα δέντρα με πανωφόρια για τους άστεγους της πόλης μας . Έτσι καλούμε και εμείς με την σειρά μας όλους τους πολίτες των Χανίων να στηρίξουν την συγκεκριμένη δράση όπου στέφθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία από τους πολίτες της Λάρισας … Οποίος θέλει μπορεί να κρατάει μαζί του και από μια κουβέρτα ! Κανένας μόνος του στο κρύο όλοι μαζί μπορούμε !».
Εθελοντική δράση για τους άστεγους στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)