Καλλιέργεια 1.292 δενδρυλλίων κάνναβης και άλλων 100 μονάδων (φυτωρίων) προς φύτευση, εντόπισαν αστυνομικοί του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου – και μετά από οργανωμένη επιχείρηση εντόπισαν χθες το βράδυ τον καλλιεργητή τον οποίο και συνέλαβαν.
Πρόκειται για 42χρονο Ρεθεμνιώτη, ο οποίος σε ημιορεινή περιοχή δημοτικού διαμερίσματος και σε τρεις ειδικά διαμορφωμένους χώρους, καλλιεργούσε τη μεγάλη φυτεία που μετά από αξιολόγηση πληροφοριών εντοπίστηκε από στελέχη της ΕΛ.ΑΣ..
Σήμερα ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Ρεθύμνου, ενώ η έρευνα για την υπόθεση και τυχόν άλλους εμπλεκόμενους με την καλλιέργεια, συνεχίζεται.
(φωτό αρχείου)