Την Παρασκευή 12 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε παρέμβαση του Φοιτητικού Συλλόγου στην λέσχη του Πολυτεχνείου Κρήτης για την λήξη της δωρεάν σίτισης κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.
Όπως αναφέρει σχετική ανακοίνωση, «στην κινητοποίηση για άλλη μια φορά είχε καλεστεί η πρυτανεία όπως και η μέριμνα, οι οποίοι έλαμψαν δια της απουσίας τους. Μάλιστα όταν οι φοιτητές προχώρησαν σε συμβολικό κλείσιμο των ταμείων της λέσχης το προσωπικό της λέσχης ενημέρωσε πως αν πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, θα πρέπει να απομακρυνθούν από τις εργασίες τους με εντολές της διοίκησης του Πολυτεχνείου. Είναι απαράδεκτο τα όργανα του ιδρύματος, που απαρτίζονται από μεγάλους ανθρώπους, να κωφεύουν με τέτοιο τρόπο απέναντι στις διεκδικήσεις των φοιτητών τους και να τις εχθρεύονται!».
Φοιτητές ζητούν σίτιση και το καλοκαίρι στο Πολυτεχνείο
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)