Την καθιερωμένη ετήσια εκδήλωση ευλογίας και κοπής βασιλόπιτας προεξάρχοντος του μητροπολίτη Κυδωνίας και Αποκορώνου κ. Δαμασκηνού πραγματοποίησε το μεσημέρι της Κυριακής ο Σύνδεσμος Αποστράτων Σωμάτων Ασφαλείας Νομού Χανίων στο κέντρο διασκέδασης “Κανάρια” στην πόλη μας.
Το παρών έδωσαν πολιτικές και αυτοδιοικητικές Αρχές εκπρόσωποι κομμάτων, συλλόγων, φορέων, συνδικαλιστών της ΕΛ.ΑΣ., πολλά μέλη του Συνδέσμου Αποστράτων, φίλοι της Αστυνομίας και αρκετός κόσμος.