» Δύο νεκροί και δύο τραυματίες ο απολογισμός των τροχαίων του Σαββατοκύριακου σε Χανιά και Ρέθυμνο. Η Κρήτη είναι η πρώτη πόλη της Ελλάδας με τα περισσότερα τροχαία και αυτό γιατί; Για ποιον λόγο χάνονται τόσες ψυχές στην άσφαλτο και τα περισσότερα θύματα είναι νέα παιδιά; Γιατί δεν είμαστε πιο προσεκτικοί στην οδήγηση; Πρέπει πάντα να φοράμε ζώνες ασφαλείας και κράνη. Είναι κρίμα και άδικο αυτό που συμβαίνει και πρέπει να σταματήσει.