Την επιθετική συμπεριφορά και πράξη από Πολίτη προς Ιατρό του Κέντρου Υγείας Μοιρών – οποίος βρισκόταν σε εφημερία – καταδίκασε μέσω ανακοίνωσής της η Διοίκηση της Υγειονομικής Περιφέρειας, χαρακτηρίζοντάς την ως «απαράδεκτες ενέργειες και σε κάθε περίπτωση μη αποδεκτές. Η 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης και όλοι οι Υγειονομικοί μας συντάσσονται στο πλευρό του Ιατρού μας.
Η Διοίκηση θα ασκήσει και θα προβεί σε κάθε νόμιμη ενέργεια».
Η 7η ΥΠΕ Κρήτης για το περιστατικό πολίτη με γιατρό
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)