Συνεχίζονται οι προετοιμασίες για την εκδήλωση της Παρασκευής στις 9 το βράδυ στο προαύλιο του παλιού Δημοτικού Σχολείου Βάμου με την Αθηναϊκή Μαντολινάτα “Νικόλαος Λάβδας”, στο πλαίσιο της 4ης διοργάνωσης του θερινού σεμιναρίου κλασικού μαντολίνου και ορχήστρας υπό τη διεύθυνση του σπουδαίου Ιταλού μαέστρου και συνθέτη Claudio Mandonico. Διοργάνωση: Μουσικός Σύλλογος Βάμος, Πολιτιστικός Σύλλογος Βάμου και Αθηναϊκή Μαντολινάτα “Νικόλαος Λάβδας”, με την υποστήριξη του Δήμου Αποκορώνου.