Κι ενώ η οδός Μουρνιών συμπεριλαμβάνεται στις οδούς της πόλης μας που έχουν μεγάλη κυκλοφορία και τυγχάνει μάλιστα και είσοδος – έξοδος της νέας εθνικής οδού, αλλά και οδός για το Γενικό Νοσοκομείο Χανίων, εξακολουθεί στο μεγαλύτερο τμήμα της να στερείται πεζοδρόμησης. Ενδεικτικά παραθέτουμε αυτήν τη φωτογραφία μήπως και σταματήσουν να… σφυρίζουν αδιάφορα οι αρμόδιοι!
συν: γεματη επικινδυνες λακουβες, χωρις πεζοδρομια (επιτελους καλυψτε τα χαντακια τουλαχιστον με σιδεριες να περνανε και οι πεζοι και τα νερα…) και χωρις φωτισμο. Τη νυχτα εχω δει ανθρωπους να περπατανε στο πλαι του δρομου και φαινονται την τελευταια στιγμη.
Επειδή απο αυτα που νιμίζωμε ‘οτι είναι στην αρμοδιώτητα του Δήμου ούτε τα μισά δεν είναι , θα πρέπει όποιος γράφει κάτι να μας λέει ποιανού ευθύνη είναι για να ξερει ο κόσμος και όχι οι αρμόδιοι και οι αρμόδιοι γιατι εχω αγανακτήσει ποιά με αυτό το θέμα. Δεν έχουν όνομα οι αρμόδιοι καθε φορά; Τώρα π.χ. ποιανού θέμα ειναι αυτός ο δρομος ,του Δήμου ή της Περιφέρειας;