Οι επιτήδειοι, χωρίς ιερό και όσιο µιας και ασχολούνται µε απατεωνιές, εκµεταλλεύονται αυτό που λέει ο λαός µας “…µε τη τσίµπλα στο µάτι”. Στέλνουν e-mail είτε ως τράπεζες, είτε ως συµβολαιογράφοι και συχνά ως αστυνοµία. Πότε ζητούν κωδικούς και ibank, πότε σε καλούν να πατήσεις ένα έγγραφο που αφορά σε κληρονοµιά και συχνά σου λένε ότι η αστυνοµία σε αναζητάει για προσωπική σου υπόθεση.
Προσοχή… ∆ΕΝ ΠΑΤΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝ∆ΕΣΜΟ, ∆ΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟ, κυρίως ελέγχουµε τη διεύθυνση του αποστολέα. ∆είξτε προσοχή για να µη ζητάτε ηρεµιστικά χαπάκια.