Η ενημέρωση – ευαισθητοποίηση πολιτών σε θέματα που αφορούν το περιβάλλον και τον πολιτισμό, είναι στους σκοπούς της καμπάνιας συμμετοχικού διαλόγου με θέμα: “Λέμε ΟΧΙ σε ό,τι μας Ρυπαίνει, σε ό,τι μας πεθαίνει…ΝΑΙ στη ζωή”, που αφιερώνεται στη μνήμη του ιατρού Μιχάλη Μπονατάκη (μέλους ΕΔΕΕΚ-Ιατρικού Συλλόγου Χανίων) και θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Ινστιτούτου Επαρχιακού Τύπου (ίδρυμα “Αγία Σοφία”) το Σάββατο από τις 4.30 μ.μ. έως τις 9 μ.μ. και την Κυριακή 22 του μη- νός από τις 10 π.μ. έως τις 2 μ.μ.
Ημερίδα για το περιβάλλον και τον πολιτισμό στο Ι.Ε.Τ.
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)