Ημερίδα με θέμα “σακχαρώδης διαβήτης στα σχολεία” διοργανώνει σήμερα ο Σύλλογος Διαβητικών Κρήτης, σε συνεργασία με το Διαβητολογικό Ιατρείο του Νοσοκομείου Χανίων, με την ευκαιρία της παγκόσμιας ημέρας διαβήτη. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της Συνεταιριστικής Τράπεζας Χανίων και ώρα 5.30μ.μ. έως 8 μ.μ. Θα γίνουν δωρεάν μετρήσεις σακχάρου αίματος και δωρεάν πελματογράφημα σε όσους επιθυμούν.
Ημερίδα για τον σακχαρώδη διαβήτη
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)