Τη σύμβαση του έργου για τον ηλεκτροφωτισμό του γηπέδου ποδοσφαίρου Κολυμβαρίου του δήμου Πλατανιά υπέγραψε πριν από λίγη ώρα ο δήμαρχος Γιάννης Μαλανδράκης με τον ανάδοχο του έργου. Η μελέτη έχει προϋπολογισμό 135.000 ευρώ ενώ προβλεπέται η κατασκευή 4 ιστών ύψους 18 μέτρων έκαστος. Ο φωτισμός αναφέρεται στην αγωνιστική επιφάνεια του γηπέδου ποδοσφαίρου και η ένταση του θα κυμαίνεται σε επίπεδα πάνω από 350 lux.
Υπεγράφη σύμβαση για τον ηλεκτροφωτισμό γηπέδου ποδοσφαίρου Κολυμβαρίου
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)