Πέμπτη, 18 Ιουλίου, 2024

Ισοπαλία για την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, βαριά ήττα της Παλαιόχωρας

Ισοπαλία 1-1 παραχώρησε η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στην Επισκοπή στο ντέρμπι της Δυτικής Κρήτης που βρέθηκε να χάνει από το α’ μέρος για να ισοφαρίσει με τον Βαρδάκη στο 79′. Ενώ στην Ιεράπετρα η Παλαιόχωρα δέχθηκε 3 γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο και έτσι δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα από τον τοπικό ΟΦΙ με 5-1 ο οποίος επέστρεψε στην κορυφή μετά την λευκή ισοπαλία Προοδευτικής – Ιωνικού Ν. Το τελευταίο παιχνίδι σημαδεύτηκε από ένα επεισοδιακό διήμερο. Συγκεκριμένα το Σάββατο συνεπλάκησαν κάπου 200 οπαδοί των δύο ομάδων έξω από το κλειστό της Νίκαιας που έπαιζαν για την Α2 Εθνική μπάσκετ Ιωνικός Ν. – Ερμής Αγιάς. Κάηκε ένα αυτοκίνητο και έγινα 16 προσαγωγές. Ενώ και την Κυριακή η ρίψη καπνογόνων στο γήπεδο είχε ως αποτέλεσμα να αρχίσει με καθυστέρηση ο αγώνας και στη συνέχεια να διακοπεί περίπου 20 λεπτά για τον ίδιο λόγο. Ισόπαλο έληξε και το ντέρμπι Γιούχτα – Εθνικού που απομάκρυνε τις δύο ομάδες από την κορυφή, έχουν πάντως αγώνες λιγότερους. Τα αποτελέσματα: