Σε εξέλιξη βρίσκεται από το πρωί η εκλογική διαδικασία στον Ιατρικό Σύλλογο Χανίων για την εκλογή νέου Δ.Σ. Περισσότεροι από 700 ιατροί είναι εγγεγραμμένοι στα μητρώα του συλλόγου. Οι γιατροί θα κληθούν να επιλέξουν ανάμεσα σε 3 παρατάξεις για το Δ.Σ. του Ιατρικού όπως επίσης και τους αντιπροσώπους τους για τον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο, το πειθαρχικό συμβούλιο και την εξελεγκτική επιτροπή. Οι κάλπες θα κλείσουν στις 7 το απόγευμα. Συνολικά όλοι οι υποψήφιοι και στα 3 ψηφοδέλτια είναι 60. Όπως επισήμαναν στα «Χ.Ν.» μέλη της εφορευτικής επιτροπής η διαδικασία ξεκίνησε και συνεχίζεται ομαλά, ενώ η προσέλευση είναι αυξημένη.
Κάλπες στον Ιατρικό Σύλλογο Χανίων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)