Τεράστιες είναι οι καταστροφές που έχει υποστεί ο δρόμος Καρανου – Ορθουνι -Χλιαρό. Η μετακίνηση όπως τονίζει ο δήμαρχος Γιάννης Μαλανδράκης είναι σχεδόν αδύνατη.
Όπως φαίνεται κι από τις φωτογραφίες το έδαφος έχει υποχωρήσει ενώ σε άλλα σημεία λόγω των κατολισθήσεων ο δρόμος έχει κλείσει καθιστώντας πολύ επικίνδυνη τη διέλευση των οχημάτων.
Καταστροφικό το πέρασμα της κακοκαιρίας στον δρόμο Καρανου – Ορθουνι -Χλιαρό
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)