Ο τραγικός επίλογος του σιδηροδρομικής τραγωδίας των Τεμπών γράφεται με την κηδεία της 43χρονης νοσηλεύτριας του Νοσοκομείου, μητέρας δυο παιδιών στον Τύρναβο.
Όπως μετέδωσε η ΕΡΤ, η εξόδιος ακολουθία ψάλλεται αυτήν την ώρα στην εκκλησία της Παναγιάς Φανερωμένης, και στη συνέχεια θα γίνει η ταφή της.
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2023/03/kideia_tyrnavos.jpg?resize=696%2C464&ssl=1)
Η τοπική κοινωνία είναι συγκλονισμένη από την απώλεια της χαμογελαστής, όπως την αποκαλούσαν, νοσηλεύτριας, η οποία την ημέρα του δυστυχήματος βρισκόταν καθ΄ οδόν προς την Θεσσαλονίκη για να ταξιδέψει στις ΗΠΑ προκειμένου να συναντήσει τον άνδρα της και τα δυο της παιδιά μετά από έξι μήνες καθώς ο σύζυγός της εκπαιδευόταν στην Αμερική.
Η άτυχη 43χρονη δούλευε διπλοβάρδιες προκειμένου να μαζέψει τα ρεπό της, ώστε να μπορέσει να επισκεφθεί την οικογένεια της.